Радио Милева

Минимализам и без многу детали: Вака изгледа домот на Дара Бубамара (фото)

Минимализам и без многу детали: Вака изгледа домот на Дара Бубамара (фото)
фото:дара бубамра/принтскрин/инстаграм

Дара Бубамара им посака на фановите добро утро со видео од нејзиниот дом и покажа дел од ентериерот на луксузниот стан.

Познато е дека Дара сака скапи, добри и брзи автомобили, луксузен живот, како и дека не се грижи многу за злобните јазици и приказни, а исто така знаеме дека обожава бело.

фото:дара бубамра/принтскрин/инстаграм

Сега сме убедени во тоа, бидејќи освен белата бесна машина што ја вози, нејзиниот стан е опремен со бел ентериер.

фото:дара бубамра/принтскрин/инстаграм

фото:дара бубамра/принтскрин/инстаграм

Мебелот во дневната соба е бел, завесите, стилската трпезариска маса и столчињата се исто така бели, а деталите се сведени на минумим.

фото:дара бубамра/принтскрин/инстаграм

Лустерот е кристал, има некои вазни, во трпезаријата има огледало на ѕидот, а на терасата Дара ужива во погледот.

 

Останати вести од Радио Милева