Радио Милева
болка што не стивнува

Мина Костиќ ја изгуби мајка си, а сега и се обрати со тажни зборови на нејзиниот посебен ден: Прекрсна беше, мајко наша …. (фото)

Мина Костиќ ја изгуби мајка си, а сега и се обрати со тажни зборови на нејзиниот посебен ден: Прекрсна беше, мајко наша …. (фото)

Пејачката Мина Костиќ на првиот ден од новата година ја загуби мајка си, која почина, а оваа тажна вест Мина ја сподели со своите следбеници на Инстаграм.

Таа денеска повторно доживеа голема болка, бидејќи денеска и е роденден на нејзината мајка, па и се обрати на Инстаграм.

Ти благодарам за се, ти беше прекрасна мајка, нашата единствена. Драга наша мајко, денес ти е роденден. Еве 23 дена откако мирно и тивко не напушти. Секогаш ќе ни недостасуваш, засекогаш ќе бидеш во нашите срца. Наша драга мајко, твоите деца, зетови, снаи, внуци и правнуци те сакаат – напиша Мина покрај фотографијата со нејзината покојна мајка.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/ Мина Костиќ

Останати вести од Радио Милева