Радио Милева
бикини убавина

Мина Блажев во бикини: Младата пејачка со тело и пропорции на манекенка, колешките „ги фрли во сенка“ (ФОТО)

Мина Блажев во бикини: Младата пејачка со тело и пропорции на манекенка, колешките „ги фрли во сенка“  (ФОТО)

Уште една македонска пејачка од помладата генерациија на повозрасните им одржа лекција како треба една естрадна личност да изгледа. Мина Блажев неподносливите летни горештини ги дочека во бикини, а со она што го покажа буквално многумина засени… Со својот телесен изглед  и пропорции на манекенка, Мина многу од своите постари колешки фрли во сенка.

Имено младата „естрадна кобра“ ( како што гласи насловот на нејзината последна песна заедно со ДНК) покажа колку е добра кога е телесниот раскош во прашање.

Мина како малечка сирена на брегот, во црни бикини ги распослала своите телесни облини на песочната плажа на која згодната убавица доминира со својата појава.

Иако се’ уште млада, пејачката покажа дека и тоа како има што да понуди… И на музички план и оние нешта со кои умее да ги возбуди своите млади обожаватели и следбеници на социјалните мрежи.

Објавените летни фотографии на кои доминира совршената фигура на Мина која многумина остави без здив, беше опсипана со илјадници коментари, комплименти и пофалби…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Blazhev (@minablazev1)

Некои одат до таму иако се можеби и нерелни, дека младата пејачка е македонската Емили Ратајковски…  А, кој да знае… можеби и е?

Фото: Инстаграм принтскрин/minablazev1

Останати вести од Радио Милева