Радио Милева
ултра згодна мама

Мими Нуне се породи пред три месеци, а веќе има струкче кое може да го преграби со двете раце (фото)

Мими Нуне се породи пред три месеци, а веќе има струкче кое може да го преграби со двете раце (фото)

Младата велешанка, пејачката Мими Јовановска Нуне, која публиката најмногу ја памети по одличните изведби во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, периодов ужива во мајчинските моменти откако пред три месеци стана мајка за првпат.

Мими и нејзиниот  сопруг и колега Филип Нуне, добија машко бебе кое среќно си расте покрај мама и тато опсипано со љубов каква претходно не можеа ни да замислат дека постои.

Малиот наследник веќе напиолни три месеци, а гордата мама не е резервирана за да им го покаже на сите. Она што народ прво знае да каже е на кого личи бебето, па ние би рекле дека е „плукнат“ на тато Филип.

Мими разбирливо е под полна пареа со мајчински обврски, период кога центарот на се’ е само и само бебето. Се троши енергија и калории, недостига сон и многу нешта кои се правеле претходно, но за тоа мало, а толку големо богатство сите сме подготвени на се’.

Мими веќе е во топ форма и изгледа подобро и повитко од кога било. На една семејна фотографија таа носи црна комбинација и панталони со висок струк кој може да се преграби со две раце.

Постпартум периодот знае да трае долго, додека мајките се вратат во претходната состојба, но пејачката и тоа како се врати, па дури и позгодна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mimi Nune (@mimijovanovskaa)

Среќни, здрави, задоволни и распеани, останатото е и помалку важно.

Останати вести од Радио Милева