Радио Милева
местото на мирот и љубовта

Милица Павловиќ го реновираше домот во Буниброд: Некогаш скромниот имот денес е луксузна оаза (фото)

Милица Павловиќ го реновираше домот во Буниброд: Некогаш скромниот имот денес е луксузна оаза (фото)
фото:милица павловиќ/инсатграм

Пејачката Милица Павловиќ секогаш со гордост зборуваше за своето родно место, предградието Горњи Буниброд, каде има семеен дом, каде што пораснала со баба и дедо.

Судејќи по фотографиите од Инстаграм на популарната пејачка, се чини дека дојде време за реновирање на селскиот имот.

Имено, Милица и покрај многуте обврски околу самостојниот концерт, отиде во родниот град и на своите следбеници на Инстаграм им покажа како изгледа реновираната капија во семејната куќа на Павловиќ.

– Мојата капија, мојата мала куќа на крајот од селото. Оди секаде, дојди дома. – напиша Павловиќ.

Инаку, освен убавата капија, на фотографиите во позадина се гледа и бела куќа, која е сосема поинаква од онаа што можевме да ја видиме на самиот почеток на кариерата на пејачката, што значи дека не штедила ниту еден динари кога станува збор за нејзината оаза на мирот и љубовта.


Во нејзиниот семеен дом веќе долго време нема никој. Дедото и бабата додека биле живи се занимавале со земјоделство. Имаа градина, заедно ја обработуваа, а дури и Милица им помагаше додека не влезе во музичкиот свет.

Да потсетиме, Павловиќ е родена во Швајцарија, мајка и ја донела во Буниброд кога имала само три месеци и ја оставила кај баба и и дедо. Пејачката никогаш немала добри односи со мајка си, но тврди дека се гледа со својот татко Драгослав и дека добро се сложуваат.

фото:Инстаграм принтскрин/Блиц ТВ принтскрин/

Останати вести од Радио Милева