Радио Милева
Изјава за помирување

Милица Павловиќ ги остави сите во неверување – после конфликтот со Ана Николиќ настана голем престврт (фото)

Милица Павловиќ ги остави сите во неверување – после конфликтот со Ана Николиќ настана голем престврт  (фото)

Милица Павловиќ е на врвот на кариерата, а присуствуваше на настан на кој го најави својот концерт во белградска Арена. Покрај неа, на истото место концерт ќе одржи и Ана Николиќ.

Помеѓу двете настана вистинска естрадана војна, бидејќи Ана Николиќ како демо верзија на нејзиниот албум ја отпеа песната „Проверено“, иако песната е на Милица Павловиќ.

Иако тогаш жестоко реагираше Милица Павловиќ, сега таа се смири и рече дека ќе присуствува на концертот на нејзината колешка.

– Ана е жена која има сериозна кариера. Имав една непријатна ситуација од неа, тоа беше нешто навистина неприфатливо и срамно. Покрај тоа, таа е сериозна ѕвезда со големи хитови, јас би сакала да играм, да пеам и да го гледам тој концерт – изјави Павловиќ.

Познато е дека Павловиќ е пријателка со Јелена Карлеуша, а таа откри дали нејзината колешка и помогнала во стајлингот за настанот на кој присуствувала:

– Не сум се консултирал со неа, но се надевам дека ќе и се допадне. Ретко зборуваме за нејзината гардероба, само кога ги гледам нејзините добри комбинации.

Фото: Принтскрин/Курир ТВ

Останати вести од Радио Милева