Радио Милева
за манипулаторите

Милица Дабовиќ жестоко распали по бившите: „Го продаваа мојот накит и гардероба“

Милица Дабовиќ жестоко распали по бившите: „Го продаваа мојот накит и гардероба“

Милица Дабовиќ за време на гостувањето во емисијата „Пред вечера“ на телевизија Информер, се наврати на нејзиниот бурено минато, емотивниот живот и зборуваше за работи кои досега и беа помалку познати на пошироката јавност.

Милица неколку пати јавно проговори за тоа дека ја ограбиле поранешните партнери, а за време на гостувањето во шоуто си ја разголи душата до крај. На прашањето на водителката дали им платила струја на поранешните партнери, Милица одговори:

– Колку среќа што им плаќав струја само на бившите, им платив за некои други работи. Жал ми е што го доживеав тоа. Фала му на Бога, тогаш добро заработував и верував дека сето тоа ќе ми се врати. Кога би можела да го вратам времето, би го родила само Стефан, а се друго би променила – искрено одговори Дабовиќ, а потоа ја продолжи својата исповед:

– Навистина поминав низ трнлив пат, вистински пекол. Требаше да бидам малку попаметна, малку погруба и не толку пристапена. Мислам дека сум толку добра што не можам ни да учам од грешките, го учам Стефан поинаку. По Шиме, со кој поминав низ се, „скокнав“ на Љуба, таткото на Стефан, кој беше трипати полош од Шима. Ми зеде се’што имав и што успеав да се соземам од претходното.
На новинарско прашање какви подароци им подарила на поранешните партнери и на кои начини ја искористиле, Милица признала:

-Најчесто ги користеа моите картички. Ми го продаваа и препродаваа накитот и гардеробата. Сакав заедно да градам и создаваме, но сето тоа беше залудно. Сфатив дека оние момци кои се меки и кои се однесуваат кон жените токму онака како што треба, се најголемите манипулатори таму. Те носат преку вода кога си жеден. Сакав само маж да биде со мене, но таткото на Стефан ме украде, се откажа од детето и си замина. Ги пријавив сите мажи во полиција, но тоа не помогна, само продолжив понатаму, сама. Син ми често ми вели: „Мамо, никој не ни треба, се можеме сами“ – заврши кошаркарката за ТВ Информер.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева