Радио Милева
апсурд

Милионерката Ники Хилтон на Оскари се појави во фустан од 80 долари?! (фото)

Милионерката Ники Хилтон на Оскари се појави во фустан од 80 долари?! (фото)

Една од најбогатите жени во светот и наследничка на империјата Хилтон, на доделувањето на Оскарите се појави во фустан кој наводно го нарачала од AliExpress.

Кога имате милиони на сметката и сте наследничка на едно од најмоќните семејства во светот, логично е да помислите дека, особено за церемонии како Оскарите, имате пристап до најскапите и најлуксузните тоалети што постојат. Но, како што стојат работите, Ники Хилтон, наследничка на империјата Хилтон, се облекува на AlliExpress, брем така коментираат по социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nicky Rothschild (@nickyhilton)

Имено, Ники Хилтон-Ротшилд се појави на „афтерпарти“на „Vanity Fair“ во син фустан со светки. Кралско синиот фустан ја следеше линијата на телото, а имаше длабоко деколте до колкот, а изгледот го комплетираше со елегантни светкави сандали со вртоглави потпетици.

Ники изгледаше како божица, и го привлече вниманието на сите, но на прашањето кој се потпиша на фустанот што го носи, таа остана отсутна и енигматично се насмевна. Веднаш потоа се појави веста дека модните критичари два дена се обидувале да откријат кој е дизајнерот кој стои зад тоалетата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabs – Autor de It Girl (@itgirlmx)

Секако, на интернет брзо се појави информацијата дека се работи за фустан од AlliExpress, кој чини само 80 долари, што предизвика бурни реакции. Замислете, имате милиони, а на Оскарите се појавувате во копија на дизајнерски фустани? Секако, богатата наследничка многумина ја исмејуваа затоа што „ја сака кинеската гардероба“, па викаше дека нејзиниот богат татко „ја затворил славината“, меѓутоа, да се мисли дека Ники навистина облекла фустан од AlliExpress е повеќе од апсурдно.

Доволно е да го прогуглате нејзиниот изглед и ќе сфатите дека не се работи за кинеска копија, туку за фустан од Версаче од илјадници долари. Но, иако носеше Версаче, тоа не ги спречи анти-фановите да коментираат дека скапиот фустан и изгледал „евтино“, буквално како навистина да потекнува од омилената страница за евтина облека.

Останати вести од Радио Милева