Радио Милева
како семејство...

Милица Тодоровиќ проговори за третманот во „Гранд“: Поповиќ ми беше како татко, со Брена немав никакви релации (ФОТО)

Милица Тодоровиќ проговори за третманот во „Гранд“: Поповиќ ми беше како татко, со Брена немав никакви релации (ФОТО)

Пејачката Милица Тодоровиќ присуствуваше на прославата по повод продажбата на „Гранд“, каде што славеше заедно со Саша Поповиќ и Лепа Брена.

Таа се присети на почетоците на соработката со нив и откри дали некогаш ги замолила за помош.

„Никогаш не и се јавив на Брена, едноставно не создадовме таква врска, а Саша секогаш го барав. Можев да му се јавам во кое било време од денот или ноќта. Тој е толку професионалец, што кон сите нас кои се натпреварувавме во „ Ѕвездите на Гранд“,  се постави како член на семејството, како да ни е татко. Никогаш не можам да кажам лош збор за тој човек“ – рече Милица.


Како 14-годишник, Милица Тодоровиќ ги освои „Ѕвездите на Гранд“, бидејќи во тоа време немаше емисии како „Пинкови sвездчки“ или „Неки нови клинци“, но сигурно чекаше неколку години пред Саша Поповиќ да ја искористи незиниот полн потенцијал и да ја направи ѕвезда.

Фото: Инстаграм принтскрин/milicatodorovicofficial

Останати вести од Радио Милева