Радио Милева
љубовен живот

Милица Павловиќ призна каков партнер посакува: „Мора да знае кога да ја смири лавицата“ (фото)

Милица Павловиќ призна каков партнер посакува: „Мора да знае кога да ја смири лавицата“  (фото)

Милица Павловиќ не е баш вешта во љубовта, но она што е сигурно е дека не губи надеж и верува дека вистинскиот нема да ја одмине.

– Признавам дека се заљубувам. Вљубена сум во работата и новите песни. Ми рекоа дека е невозможно по само една година од „Посесивна“ да издадам нов албум – рече Милица Павловиќ, тврдејќи дека не верува во „невозможно“.

Многу нејзини колешки целата енергија ја насочуваат кон кариерата, а љубовниот живот поради недостаток на време го оставаат настрана, а дали е тоа случај и со Милица?

– Никогаш не сум бил спремна за мажење, тоа е поентата. Кога имав 17 години сакав да се омажам на 22, всушност немав поим за животот. Ако сакам да бидам со некого „постојано“, тој некој мора да ме трпи барем половина колку што ме трпи оваа работа. Тој човек треба да ме жари и пали за да може дури и да биде во мојот систем. Сакам интелигентни и паметни луѓе и тој ќе мора да го разбере ова темпо на мојата работа, што е навистина тешко. Би требало да знае кога да ја смири лавицата, да ја пушти и да не сака таа лавица да биде во кафез. Не сум жена за кафез – призна пејачката, а потоа откри што им недостигало на врските од минатото:

Понекогаш јас сум таа што бегам од приказната за да се посветам на работата, но секоја приказна завршуваше на убав начин и со сите сум во коректни односи. Секоја од нив има само убави зборови за мене, нивните мајки секогаш ме поздравуваат и слично – вели пејачката и открива дека во последно време повеќе ја привлекуваат помладите момци.

Милица и открила и дека никогаш не го запознала семејството со нејзините партнери, бидејќи имала договор со нив да го запознаат само вистинскиот.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Милица Павловиќ

Останати вести од Радио Милева