Радио Милева
нешто големо недостига

Милица Павловиќ открива за промените што се случиле во семејството, но и дека покрај успесите во кариерата е многу тажна (видео)

Милица Павловиќ открива за промените што се случиле во семејството, но и дека покрај успесите во кариерата е многу тажна (видео)

На крајот на годината, која апсолутно може да се нарече успешна по многу добро прифатениот албум „Посесивна“, пејачката Милица Павловиќ реши да стапне на гас наместо заслужен одмор и веќе си поставува големи цели за претстојната година.

Меѓу нив е и нов албум, но пред тоа прв солистички концерт што ќе го одржи на 11 февруари во салата „Чаир“ во Ниш, на некој свој начин, бидејќи Милица тврди дека се чувствува како дома на целиот југ на Србија. Сепак, нешто недостасува за среќата што таму го одржува својот прв ваков голем и значаен настап да биде комплетна. Поддршка ќе изостане од нејзините баба и дедо, со кои долго време живееше во град кај Лесковац, но Милица тврди дека тие некако ќе бидат присутни на таа голема вечер за нејзината кариера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica)

– Баш синоќа размислував за тоа како ќе беа таму да го одржав овој концерт што сега го најавувам малку порано. Мислев и не ми беше лесно, тоа е таа борба кога ќе изгубиш некој што го сакаш, иако тврдам дека е присутен некаде, ако не веќе физички. Се разбира, мојата среќа нема да биде целосна, но тие ќе бидат таму со духот. Ќе присуствуваат барем татко ми, маќеата и уште некои членови од семејството – ни изјави Милица, а кого друг гледа како дел од семејството и како се справува со осаменоста дознајте во видеото.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева