Радио Милева
„секси сењорити“

Милица Павловиќ и Теодора Џехверовиќ во речиси исти модни комбинации – на која подобро и стои? (фото)

Милица Павловиќ и Теодора Џехверовиќ во речиси исти модни комбинации – на која подобро и стои? (фото)

Пејачките Милица Павловиќ и Теодора Џехверовиќ важат за едни од најзгодните млади познати дами на српската музичка сцена.

Откако се појавија и двете го привлекуваат вниманието на јавноста како со своето пеење, така и со својот изглед.

Овој пат двете пејачки се облекоа во исти или речиси слични комбинации, па многумина се прашуваат дали е намерно или случајно.

Прво, Милица Павловиќ објави фотографија на која е облечена во црно бел топ во комбинација со розово здолниште,

Еден ден подоцна, и Теодора Џехверовиќ објави фотографија на која е во слична комбинација. Имено, Џехверовиќ е облечена во црно – бел топ со розови шорцеви.

Која повеќе ви се допаѓа?

фото: Инстаграм/милица павловиќ/теодора џехвверовиќ

Останати вести од Радио Милева