Радио Милева
„урива“ рекорди

Милица Павловиќ доби четири милиони за еден ден: Така е тоа кога сите песни ти се хитови, а ти изгледаш ултрасекси! (ВИДЕО)

Милица Павловиќ доби четири милиони за еден ден: Така е тоа кога сите песни ти се хитови, а ти изгледаш ултрасекси! (ВИДЕО)

Музичката фолк ѕвезда Милица Павловиќ го претстави својот четврти студиски албум насловен „Посесивна“ и буквално предизвика општа лудило и хистерија кај публиката, па успеа да забележи и рекордни резултати.

Павловиќ покажа голема храброст и за еден час објави дури 12 нови песни кои се придружени со вистински визуелен спектакл, но резултатите кои ги постигна уште првиот ден покажуваат дека овој ризик се исплатеше.

Иако се работи за 12 песни, албумот веднаш одекна кај нејзините фанови и за само еден ден песните собраа околу 4 милиони прегледи, што е навистина неверојатен резултат.

Но, тоа не е сѐ. Дека успеала да го задоволи вкусот на публиката покажува уште еден неверојатен факт.

Апсолутно сите песни од албумот „Посесивна“ влегоа во популарната-листата на сајтот „Јутјуб“ и полека се пробиваат на водечките позиции.

Во случај да не сте  слушале од  албум кој постигнува големи  рекорди можете да го сторите тоа во клиповите подолу.

1.Посесивна бивша

2. Не дам кревет

3. Нема жене

 

фото:принтскрин/инстаграм/senoritamilica

Останати вести од Радио Милева