Радио Милева
Од минатото

Мили во досега невидено издание: Дали ќе го препознаете? (фото)

Мили во досега невидено издание: Дали ќе го препознаете? (фото)

Композиторот и продуцент Александар Милиќ Мили со години е пред камерите и ја навикна јавноста на препознатлив изглед без коса, но на почетокот на кариерата изгледаше сосема поинаку.

Додека другите познати личности се срамат од својот поранешен изглед, Мили објави фотографија од младоста со долга кадрава коса на која речиси и не се препознава. Самиот се пошегува со својот изглед, споредувајќи се со британски пејач и текстописец.

‒ Подобро е без коса. нели? Роберт Плант од Алибаба пишале за Мили, со што се согласиле неговите следбеници за кои велат дека го насмеале до солзи. Следеа грст смешни коментари, но иако оваа негова објава насмеа многумина, сите забележаа дека и тогаш е убав како и сега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MILIGRAM (@miligramofficial)

Не е тајна дека Мили отсекогаш водел здрав живот, а здравата исхрана и редовните тренинзи се составен дел од неговиот ден. Иако неодамна имаше операција на стомакот, набрзо се врати во теретана.

фото:АТА Images/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева