Радио Милева
некогашни соработници

Мили проговори за соработката со двете најголеми ѕвезди: „На Цеца и платив 600 000 евра за Ушче и утредента ме „шутна“, а еве зошто ја прекинал соработката со Брена

Мили проговори за соработката со двете најголеми ѕвезди: „На Цеца и платив 600 000 евра за Ушче и утредента ме „шутна“, а еве зошто ја прекинал соработката со Брена

Александар Милиќ Мили досега не зборуваше јавно за прекинувањето на соработката со Цеца Ражантовиќ за која заедно со Марина Туцаковиќ направија многу хитови.

Мили за курир.рс открива дека за концертот на Цеца на Ушче платил 600 000 евра.

„Нарушениот деловен однос меѓу мене и Цеца значеше и нарушена работна атмосфера. Јас сум човек кој ги исполнува своите ветувања.Јас не можам нешто да ветам, а тоа да не го исполнам. Таков сум човек. Кога во работата ќе се појави некоја неблагодарност и потценување, јас не можам да продолжам со тоа. Цеца и јас ја прекинавме соработката од непознати причини за мене, само еден ден по концертот на Ушче. Не ми е криво за тоа, бидејќи не беше до мене. И направив хит албум и платив 600 000 евра за Ушче“, открива Мили.

Тој проговори и за Лепа Брена на која и направи еден успешен албум.

„Во 2008 година, во студиото дојде Лепа Брена која за мене е најдобра пејачка во историјата на нашата музика. Јас кога ќе слушнам се што може со гласот – таа во студиото има многу барања. Иако има надворешна заштита, таа слуша и менува, што да и кажам го прави тоа од срце. Тоа е особина на големи пејачи. Отсекогаш сум мислел дека нејзиниот вокал мора да има многу добри песни и дека многу подобро пее отколку тоа што го покажува во песните“ , вели композиторот и додава со Брена брзо го прекинал контактот.

„Нашата соработка започна со албумот „Уџи слободно“ во 2008 година.Жал ми е што не ја продолживме соработката. Јас и реков: „Уште еден или два мои албуми и го полниме Ушче“. Мислам дека во 2008 година доби песни на голема ѕвезда каква што е таа. И тука нешто се случи на лична основа, ни се замени енергијата и веќе не беше продуктивна. И затоа беше најдобро да се поздравиме затоа што од лоша енергија не може да настане нешто добро“ вели Мили.

Ражнатовиќ не одговарала на тврдењата на некогашниот соработник. Таа на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ изјави дека се суди со Мили и дека тој е должен многу пари.

Лепа Брена исто така не одговарала на повиците.

фото: Немања Николиќ/ Дамир Дервишагиќ/Лука Шараќ/курир телевизија/ата имагес

Останати вести од Радио Милева