Радио Милева
Ништо лично

Мили проговори за односот со Цеца, а ова му го порча на Саша Поповиќ: „Нема шанси, тоа нема да му го дозволам!“

Мили проговори за односот со Цеца, а ова му го порча на Саша Поповиќ: „Нема шанси, тоа нема да му го дозволам!“

Директорот на „Гранд“ и член на жирито на „Ѕвездите на Гранда“ вели дека одлично се сложува со поранешниот сопственик на музичката куќа, и дека долго време нема да смее да го напушти студиото во Кошутњак.

Александар Милиќ Мили две години е директор на „Гранд продукција“ и член на жирито на „Ѕвезде Гранда“, а во тој период на малите екрани бевме сведоци дека поранешниот сопственик на музичката куќа Саша Поповиќ и многу добро се сложува. Мили се насмеа на изјавата на Саша дека ќе се пензионира во септември и рече дека тоа нема да му биде дозволено во следните десет години. Во разговорот тој додава дека се согласува со останатите членови на жирито и и дали Цеца Ражнатовиќ и тој се расправаат и кога камерите се исклучени.

– Сè треба да остане исто и следната сезона. Во суштина секој си има своја работа, Саша негова, Горан Шљивиќ негова, а јас моја. Некако управуваме со тимот и тие работи не се совпаѓаат. Не би сакал Саша да се пензионира, му реков дека нема шанси во наредните 10 години – низ смеа изјави Мили.

– Не сум уморен, сега сум во фаза на грижа за младите и нивните кариери, секако си ја работам работата, но ова некако ми изгледа лесно. Сакам да помагам – истакна познатиот композитор.

Во текот на оваа сезона, Цеца Ражнатовиќ најчесто беше во конфликт со Мили, како поради конфликт на мислења за кандидатот, така и поради приватни причини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

– Не сум во кавга со Цеца. Нормално е дека ако некој извади нешто што не е точно или за кандидатот, сите се расправаме. Секогаш и се обраќам нормално дури и кога ќе се изгаснат камерите. Од почетокот нашиот судски спор не беше предмет на јавноста, не се изјаснувам затоа што треба да има свој правен тек. Тоа се уште не е решено, трае – рече Мили, кој посочува дека не се дружи со никого особено од колегите и дека со сите е подеднакво добар.

– Сметам дека конфликтите на мислења донекаде се и многу креативни, што ја прави претставата интересна. Не правам разлика меѓу членовите на жирито, пристапувам многу професионално, со сите имам ист однос и не ставам граници, особено не лични – заклучи Мили.

фото:АТА Images/Alo.rs promo/Instagram

Останати вести од Радио Милева