Радио Милева
Играчите заборавија на бројките

Милена Антовска ја менуваше Марјана Станојковска на Лото, ама во вакво провокативно издание не се појавила ниту домаќинката (фото)

Милена Антовска ја менуваше Марјана Станојковска на Лото, ама во вакво провокативно издание не се појавила ниту домаќинката (фото)
фото:милена антовска/инстаграм принтскрин

Откако наградната игра Лото на државна лотарија на Македонија започна да се прикажува на Канал 5 телевизија, водителакта Милена Антовска имаше прилика неколкупати да ja менува домаќинката и колешка Марјана Станојковска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

Тоа најчесто се случуваше кога Марјана има некој друг ангажман пред камери кој се емитува во живо или пак кога се летните одмори.

На нејзино место еден период се проба како замена и Елена Стојановска, но откако Лото е на споменатата телевизиска фреквенција, замената на Стонојковска најчесто е Милена.

И во најновото издание на Лото, Марјана веројанто со некоја слична причина не се појави на својата позиција, па на нејзино место беше колешката Милена во ултра провокативно издание.

-Фустанот мора да го следи телото на жената, а не телото да ја следи формата на фустанот, пипува таа.

Облечена во мини сатенско сино фустанче,  во фокус беа долгите тенки нозе, а гледачите и играчите од глетката можеби пропуштија некој од извлечените броеви, па за конечната комбинација прегледуваа дополнително.

Останати вести од Радио Милева