Радио Милева
женска и пол

Милена Антовска без шминка и со еден детаљ од кој изгледа сосема поинаку од она каква сме навикнале да ја гледаме (фото)

Милена Антовска без шминка и со еден детаљ од кој изгледа сосема поинаку од она каква сме навикнале да ја гледаме (фото)
фото:милена антовска/инстаграм принтскрин

Милена Антовска-Станковска важи за една од најатрактивните македонски водителки, а гледачите на утринската програма на нејзината матична телевизија, редовно добивааат инстант расонување од згодната водителка.

Пред камери разбирливо средена од глава до петици, па иако треба да води програма уште на ранина, таа изгледа бомбастично.

Сепак, од телевизиската шминка и гардеробата која често знае да биде и некомфорна, теба и издишка, опуштање и ослободување од она што го носи денот.

Милена во своите најнови „стори“ на Инстаграм на своите следбеници им се покажа токму во едно такво кежуал издание, сосема едноставна во џинс и маичка, без шминка и фризура, но и со еден детаљ кој направи таа да изгледа сосема поинаку.

Милена покажа дека носи очила за вид, што не било случај да ја видиме пред камери.

Вака или така, тип-топ средена или лежерна во лифт, Милена е женска и пол.

Останати вести од Радио Милева