Радио Милева
брутален

Милан Поповиќ повторно откри нови детали за врската со пејачката: „На Северина и бев финасиски проект“

Милан Поповиќ повторно откри нови детали за врската со пејачката: „На Северина и бев финасиски проект“

Познатиот бизнисмен и некогашниот сопруг на Северина Којиќ со која води долга битка за старателството над синот Александар во исповед за стори.рс откри детали од нивниот однос и признава дека направил вистински потег за прекинување на врската.

Во последните две недели, Поповиќ изнесе детали за тоа каква мајка е Северина, таа на својот „Инстаграм“ објави дека добила 70 тужби од Милан. Откако Северина повторно го доби старателството над синот и 50% од времето е кај неа, Милан изјави дека таа не го носела 45 детето на училиште и наводно кога престанал да плаќа 50 000 евра алиментација додека била бремена и ја намалил сумата на 10 000 евра, таа за да надополни за своите настапи, пејачката започнала да се заканува.

Северина на својот „Инстаграм“ започна повторно да објавува да споделува се што се однесува на нејзината правна битка за старатеслтвото.

„Нашата врска траеше многу кратко да се дознае било што. Главна причина беше тоа што не сакав да ги поднесувам нејзините големи колични на разни емоции, од хистерија преку омраза до потполна рамнодушност. Подоцна сфатив дека само и бев финасиски проект за неа и екипата околу неа. За ова имам и премногу докази, но сега знам дека направив вистински потег со тоа што на време ја прекинав врската“.

Тој ги прокоментира и тврдењата на Северина дека Поповиќ и забранувал да се породи со чарски рез.

„Јас и Северина на нејзино инситирање бевме неколку пати во Австралија и Словенија кои се занимаваат со природно породување. Таа сакаше сама природно да се породи бидејќи има научни докази за здравјето на детето. На крајот се породи со царски рез бидејќи не поостоеше можност да се породи природно поради големите колични на лекови за смирување кои ги примаше во последните два месеци од бременоста. Да, на почетокот бев против царскиот рез, но подоцна докторот кој ја следеше нејзината бременост ни објасни дека не постои подобра варијанта. Како што знаете, никој не тужев поради бременоста на Северина“, вели Милан.

Дали ја прашавте Северина зошто толку долго не го води синот во училиште:

„Северина и јас веќе долго време немаме нормална комуникација. Со неа е бесмислезно да се зборува за билошто, бидејќи за неа освен нејзиното мислење не постои друго“.

Тој откри како го поминува времето со неговиот син Александар

„Само ќе ви кажам дека кога е кај мене целото време го поминуваме заедно, а и доаѓаат неговите браќа“, вели Поповиќ.

фото: Надежда Јокиќ

Останати вести од Радио Милева