Радио Милева
во критична состојба...

Милан Лане Гутовиќ е во болница, состојбата му се влошила, префрлен е на интензивна нега: Иако Ковид – тестот му е негативен, актерот ги има сите симптоми на корона (ФОТО)

Милан Лане Гутовиќ е во болница, состојбата му се влошила, префрлен е на интензивна нега: Иако Ковид – тестот му е негативен, актерот ги има сите симптоми на корона (ФОТО)

Актерот Милан Лане Гутовиќ итно беше примен на Воено-медицинската академија – ВМА пред седум дена, а сега неговиот колега Драган Маринковиќ – Маца се огласи на својот профил на Инсраграм, наведувајќи дека здравствената состојба на актерот е влошена.

 

„Не се давај … Вечерва беше префрлен на интензивна нега … Состојбата му се влоши … До победата  колега“ –  со овие зборови на поддршка Маца му се обрати на Лане.

Да потсетиме, според локалните медиуми, Милан Лане Гутовиќ се чувствувал лошо со денови пред да биде примен во болница, каде веќе бил прегледан на споменатата клиника. Тој се пријавил во болница поради симптоми на корона, како што објавија медиумите, меѓутоа, Ковид – тестот покажал дека актерот е  негативен на коронавирусот.

Според изворот за порталот „24/7“, актерот имал проблеми со дишењето, направен му е и итен скен и ќе остане на оваа клиника каде ќе се лекува додека не се стабилизира неговата состојба.

Фото: Инстаграм принтскрин/dragan_maca

Останати вести од Радио Милева