Радио Милева
ги воодушеви сите

Милан Калиниќ ја покажа мајка му: Tанцува со дајре и изгледа неверојатно во осмата деценија (фото)

Милан Калиниќ ја покажа мајка му: Tанцува со дајре и изгледа неверојатно во осмата деценија (фото)

Водителот Милан Калиниќ ги прослави празниците со семејството, а на Инстаграм сподели видео од својот дом и ги воодушеви сите. Имено, тој го помина Божиќ со своите најблиски, а ја искористи приликата на своите следбеници да им покаже дел од атмосферата за најрадосниот христијански празник. По тој повод, Калиниќ ја покажа кореографијата на мајка си, која на 77-годишна возраст енергично танцуваше со дајрето.

Милан е исклучително горд на својата мајка која очигледно е во добра форма и нема сомнеж дека од неа ја наследил својата харизма.

– Мојата кралица, 77 години – напиша Милан Калиниќ во описот на видеото на Инстаграм.

Фото:Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева