Радио Милева
загрижен татко

Милан Калиниќ има ќерка убавица, па јавно праша како да ја заштити од армијата додворувачи, а доби вакви одговори: „Тука ништо не ти помага… ќе плачеш“!

Милан Калиниќ има ќерка убавица, па јавно праша како да ја заштити од армијата додворувачи, а доби вакви одговори: „Тука ништо не ти  помага… ќе плачеш“!

Семејството на актерот Милан Калиниќ е неговата најголема поддршка во животот. Неговата сопруга Сандра, во која е заљубен  плени со нејзината убавина и во петтата деценија, а Милан гордо истакнува дека тоа му импонира.

„Мојата сопруга има четириесет години, ние сме заедно скоро дваесет години, а таа, е ‘врвна риба’. Сандра е една од најубавите жени во Белград. Каде и да се појавиме, таа е или најубава или меѓу трите најатрактивни. Тоа може да импресионира само вистински маж, кој е сигурен во себе, а пред се оној што ја сака својата сопруга“ – изјави неодамна Калиниќ.

Милан и Сандра, кои пловеа во брачните води 15 години, се горди родители на две деца, ќерката Те (13) и синот Вук (10). Времето лета со неверојатна брзина и дека старееме, доказ се децатапа така, ќерката на Милан Калиниќ стана прекрасна млада дама.


„Пушка?, Автоматска пушка? Тенк? Нешто посилно? “ –  се пошегува Милан покрај видеото на неговата ќерка, со желба да покаже во стилот на приказната од филмот „Ние не сме агели“, како загрижен татко, како ќе се бори со сите сили да ја заштити својата сакана од бројните додворувачи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by kalinic.milan72 (@kalinic.milan72)

Бројните колеги на Милан поздравија и коментираа убавината на Теа, а Анѓелка Прпиќ напиша во свој стил: „Со се’ Милане, побрзај! Ние сме со тебе! ”, додека некои од неговите следбеници додале:

„Тука не помага ништо… Ќе плачеш“ или:„Е сега ќе платиш… За се’!“ – додавајќи и емотикони што плачат од смеа.

Фото: Инстаграм принтскрин/kalinic.milan72

Останати вести од Радио Милева