Радио Милева
„six pack“

Милан Калиниќ го прослави 50-от роденден, а жените и станаа љубоморни на неговата сопруга кога ја видоа оваа негова фотографија (фото)

Милан Калиниќ го прослави 50-от роденден, а жените и станаа љубоморни на неговата сопруга кога ја видоа оваа негова фотографија (фото)

Милан Калиниќ вчера прослави значаен јубилеј – педесеттиот роденден. Популарниот водител и актер по тој повод не се пофали со славеничката торта, туку се пофали со нешто друго на Инстаграм, што е можеби уште позначајно.

Да, ова совршено торзо, на кое се истакнуваат стомачните мускули, му припаѓаат нему. Годините се само бројка“, напиша тој.

Не е лесно да се одржува таканаречен „six pack“ дури и кога сте многу помлади, а камоли кога сте на прагот на шестата деценија.

Сепак, Милан се грижи за себе и редовно вежба, за разлика од многу негови врсници кои на таа возраст најчесто можат да се пофалат со „совршениот“ пивски стомак.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by kalinic.milan72 (@kalinic.milan72)

Славеникот вчера како мал подарок за своите верни следбеници го отвори и семејниот албум, фокусирајќи се најмногу на слики од детството.

фото:Instagram

Останати вести од Радио Милева