Радио Милева
момче и во 80-ите

Мик Џегер пред еден месец имаш операција на срцето, а денес танцува како тинејџер иако е во осмата деценија од животот (ВИДЕО)

Мик Џегер пред еден месец имаш операција на срцето, а денес танцува како тинејџер иако е во осмата деценија од животот (ВИДЕО)

Мик Џегер (76), кој имаше операција на срцето на почетокот на април, целосно се опорави и ги продолжи своите секојдневни тренинзи и работни задачи.

Пејачот на “Ролинг Стоунс” на својот Инстаграм објави кратко видео во кое покажува како се прави кореографија иако си навлезен длабоко во осмата деценија.

Мик, танцува како младо момче. Видеото стана апсолутен хит на Интернет, а повеќе од 500.000 корисници на оваа социјална мрежа го виделе на Инстаграм за неполни 10 часа.

Погледни го и Вие:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mick Jagger (@mickjagger) on

Останати вести од Радио Милева