Радио Милева

Миа Костова објави фотографија стара 28 години и објасни на кого личи нејзиниот син Андрија (фото)

Миа Костова објави фотографија стара 28 години и објасни на кого личи нејзиниот син Андрија (фото)

Фотографиите во нашите постари албуми се оние кои ни будат спомени секогаш кога ќе ги разгледаме и одлучиме да се потсетиме на некои поминати времиња.

Гледањето на тие фотографии ни покажува како изгледало некогаш, во некое друго време, но не потсетуваат како сме изгледале и ние.

Некои од нив од нив и покажуваат на кој член од семејството личиме.

Македонската водителка на естрадниот магазин „Бекстејџ“, објави ретро фотографија стара 28 години.

Имено, Миа во кратките приказни на „Инстаграм“ кои нејзините следабеници може да ги гледат само 24 часа сподели фотографија од себе од далечната 1990 година.

foto: Instagram

Во описот на „Инстаграм стори“ до фотографија напиша: „Да не се расправате на кого личи Андрија“, мислејќи на нејзиниот син.

 

View this post on Instagram

 

Каде бе ти волку голем? ?? Среќно мајка!

A post shared by Миа Костова (@miandrija) on

Останати вести од Радио Милева