Радио Милева
го чека вистинскиот

„Ми проработи мајчинскиот инстинкт“ – Александра Младеновиќ подготвена да се реализира во најважната улога (фото)

„Ми проработи мајчинскиот инстинкт“ – Александра Младеновиќ подготвена да се реализира во најважната улога (фото)

Пејачката Александра Младеновиќ откри како ги поминала празниците во родниот Житорад, со родителите, братот и неговите деца, а признала и дека е подготвена за најважната улога во животот.

– Сега е се поубаво откако брат ми доби деца, а секоја година тие стануваат се поголеми, разбираат, се повеќе и повеќе се радуваат на тоа, а и ние со нив, како деца.

– Во детството беше исто како и сега, само што сега е уште порадосно затоа што нè има повеќе, тие се мали, преслатки, многу интересни, сега ни е уште поубаво и поинтересно. И се сеќавам дека и тогаш беше убаво, одење во црква, подготвување вечера со мама, беше навистина убаво. А ќе биде уште поубаво кога и јас ќе добијам бебе – рече таа, а потоа додаде дека едвај го чека вистинскиот за да се оствари во улогата на мајка.

– Секако, дека мајчинскиот инстинкт ми проработи уште одамна, ги обожавам децата, кога ќе се појави вистинскиот маж, ќе се случи и тоа. Александра додала дека Божиќ го поминала работно, но тоа не ја спречило оваа година да биде вистинска домаќинка и да ги подготви сите традиционални јадења со нејзината мајка. Дојдов дома на 4 или 5, веднаш ја ставив престилката, веднаш почнав да се подготвувам со мајка ми. Веројатно сите кога ќе ме видат помислуваат дека не знам ни кафе да правам, но навистина не е така, можам се да подготвам, заедно со мајка ми и снаа ми подготвував, – изјавила Младеновиќ во емисијата Премиер Викенд Специјал.

Да потсетиме, врската меѓу Александра Младеновиќ и Исак Шабановиќ прекина само по три месеци врска, а како што тогаш објавија локалните медиуми, наводно главна причина за раскинувањето било нејзиното поранешно момче.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Александра Младеновиќ

Останати вести од Радио Милева