Радио Милева
сфатил што му се случува

Метју Меконахи откри дека доживеал непријатност: „Имав 15 години кога бев приморан на се*с“ (фото)

Метју Меконахи откри дека доживеал непријатност: „Имав 15 години кога бев приморан на се*с“ (фото)

Метју Меконахи признал дека на 15 години бил „уценет на секс“ и дека му бил благодарен на татко му за разговорот и сфатил што е здрава сексуална врска, а што не, а потоа сфатил  што му се случува и дека тоа не е во ред.

Холивудскиот актер во едно неодамнешно интервју откри неколку изненадувачки детали од своето минато.

Шармерот по кој многу жени копнеат,  напиша во своите мемоари „Зелени светла“ за дрогата и сексуалната злоупотреба, кои ги доживеал како тинејџер.

Метју раскажа како неговите родители го научиле да има почит во такви ситуации и што значи согласност.

„Татко ми мѝ рече – Ако некогаш почувствуваш дека некоја девојка се предомислува, престани. Можеби и самиот ќе почувствуваш дека девојката се двоуми и тогаш треба да престанеш, дури и ако партнерот ти вели да продолжиш,  сепак е подобро да застанеш и да го чекаш следниот пат“.

Беше во право, се навлеков во одредени ситуации и знаев кога да престанам“, рече тој. А  додава дека и покрај тоа никогаш не се чувствувал како жртва.

Бев сигурен дека ќе одам во пеколот поради предбрачниот секс, денес само се надевам дека тоа нема да се случи“, изјави актерот.

За да продолжи му била потребна здрава сексуална врска и да биде со девојка што би ја сакал, што на почетокот му било многу тешко.

” Полека научив како да бидам интимен и ми беше убаво, но и незгодно. Со времето веќе не беше толку грдо како на почетокот”, рекол Метју.

Тој откри дека бил малтретиран на 18 години, бил онесвестен во задниот дел од комбето, а не сакал да каже што точно се случило.

Иако доживеал траума, никогаш не отишол на терапија, но вели дека многу блиски луѓе му помогнале да продолжи по тие грди настани. Меѓу нив е и неговата сопруга Камила Алвеш.

Фото:Принтскрин/Профимедиа

Останати вести од Радио Милева