Радио Милева
не се заблагодарила

Меган Маркл за својот роденден добила подарок од нејзиниот татко, но потполно го игнорирала

Меган Маркл за својот роденден добила подарок од нејзиниот татко, но потполно го игнорирала

Меган Маркл  пред неколку дена го прослави својот 40 -ти роденден, а меѓу многуте подароци и честитки што ги добила  бил и букет од нејзиниот татко, Томас Маркл.

ТМЗ пишува дека букетот бил со црвени ружи, а во средината имало две жолти ружи кои ги претставувале децата на Меган и Хари.

На неговиот подарок Меган не му се заблагодарила, ниту пакм му се јавила да го извести дека ги добила ружите.

Томас истакна дека сака да биде дел од животот на неговите внуци бидејќи веруваа дека немат многу роднини околу себе.

Инаку, тато и ќерка не се во добри односи откако тој разговараше со медиумите зад нејзиниот грб, од што таа негодуваше. Освен со Меган, Хари не е во контакт со таткото на неговата сопруга.

фото: Profimedia/Fox News/Ferrari/Tanjug Ap

Останати вести од Радио Милева