Радио Милева
Пофалби

Меган Маркл толку добро вклопува сѐ, што никој не забележува дека често има иста фризура (фото)

Меган Маркл толку добро вклопува сѐ, што никој не забележува дека често има иста фризура (фото)

Меган Маркл (41) вешто ги избира своите комбинации, а на нив ја приспособува фризурата додека да трепнеш. Косата на Меган Маркл е секогаш беспрекорна, а таа одлучи на понежниот пол да им открие некои од своите мали тајни за убавина.

Сопругата на британскиот принц до неодамна, а сега и војводата од Сасекс, Хари, често може да се види како вешто прилагодува повеќе од практична, но брилијантна фризура на бројни елегантни модни комбинации.

Тоа е ниска и неуредна пунџа.

Британските модни експерти изјавија дека ова е повеќе од пофален потег на убавата Меган, а за тоа има неколку причини.

Познато е дека членовите на кралските семејства, како и оние дами кои се грижат за својот изглед, често носат капи.

Овој избор на фризура и овозможува на Меган во секое време да стави капа на главата, без да ги расипе локните и фризурата.

Умешноста е беспрекорно да ја носите истата фризура во текот на денот, а потоа со промена на фустанот да го правите истото во вечерното издание.

Мудрата Меган многу лесно и вешто ја комбинира оваа фризура, без разлика на пригодата, а за тоа и честитаат многу модни експерти.

Затоа косата на Меган Маркл често ја средуваат на овој начин на бројни јавни настани, па дури и на црвениот тепих.

Фото: Принтскрин/meghan_update

Останати вести од Радио Милева