Радио Милева
Експресно решиле

Меган Маркл само што вработила дадилка решила да ја отпушти, па одлучила нејзината мајка да го чува Арчи

Меган Маркл само што вработила дадилка решила да ја отпушти, па одлучила нејзината мајка да го чува Арчи
фото:профимедиа

Принцот Хари (36) и неговата сопруга Меган Маркл (39) чекаат уште едно дете.

Во едно мартовско интервју, тие открија дека станува збор за девојче, но не сакаа јавноста да знае за датумот на раѓање.

Бидејќи породувањето на Меган е се поблиску затоа што таа рече дека ќе се породи „на лето“, обложувалниците и предвидувањата за името на стануваат сè пожешки.

фото:профимедиа

Имено, се шпекулира дека Хари и Меган ќе ангажираат барем една дадилка, а можеби и тим од две или повеќе дадилки, кои би им помогнале во грижата за синот и ќерката.

– Откако дојде Арчи, тие сакаа да помогнат во воспоставувањето на неговите навики за спиење, па ангажираа ноќна дадилка – објасни новинарот Омид Скуби, кој е коавтор на биографијата „Пронаоѓање слобода“ за Меган и Хари.

Освен што откри дека имаат дадилка, Скуби тврди и дека Меган, само неколку дена по вработувањето, и дала отказ. Тој не сакаше да открие што точно довело до разрешување, од правни причини. Тој навести дека овој „инцидент“ е причината зошто Хари и Меган се плашат да ангажираат нова дадилка.

фото:профимедиа

Додека имаа дадилка која се грижеше за Арчи во текот на денот, тие не ја однесоа со себе во Америка. Не е познато дали тие во моментот вработуваат дадилка, па се шпекулира дека мајката на Меган многу помага во грижата и воспитувањето на нивниот син. Претпоставките за тоа колку дадилки ќе земе или нема да ангажира, двојката сè уште не потврди.

Останати вести од Радио Милева