Радио Милева

Меган Маркл ја ископирала венчаницата: Се огласи жената која има ист фустан како принцезата!

Меган Маркл ја ископирала венчаницата: Се огласи жената која има ист фустан како принцезата!

Во саботата Меган Маркл се омажи за прицнот Хари, а нејзината едноставна венчницна многумина ја оценија како вистински избор.

Многумина можеби помислија дека новата принцеза ќе го започне новиот тренд за веначници. Меѓутоа, се огласи жена која истакна дека пред Маркл таа го започнала овој тренд.

Ејшлин Михан на својот Твитер профил објави фотографија на која ги споредува нејзината и веначницата на принцезата, па се пошегува дека и ја позајмила на Меган.

Навистина има многу сличности меѓу овиа два невестински фустани, имаат идентичен крој, идентичен израз кај делот кај градите. Па факт е дека венчаницата на војвотката не е оригинал, како што сите мислеа.

Првиот фустан не е маркиран, па сигурно не е дизајнирана од страна на Живанши, модната куќа каде што принзезата го дезијнираше фустанот за овој важен ден.

 

Останати вести од Радио Милева