Радио Милева

Меган Маркл и Хари од средината на ноември ретко ќе се појавуваат пред очите на јавноста

Меган Маркл и Хари од средината на ноември ретко ќе се појавуваат пред очите на јавноста
фото:принтксрин/инстаграм

Кралската двојка Меган Маркл и принцот Хари постојано се во фокусот на медиумите, особено британските кои секојдневно информираат за новостите од кралската палата или шпекулациите кои доаѓаат оттаму.

Овој пат во Британија се пишува дека двојката од Сакес со оваа 2019 година ќе завршат со сите свои кралски должности.

Причината за тоа е планот да го поделат времето каде ќе живеат меѓу Велика Британија и Америка.

фото:инстаграм/принтксрин

Тие неодамна беа на турнеја низ Јужна Африка, а принцот изјави дека идејата да живеат и таму е неверојатно, но тешко остварлива.

Кон средината на месец ноември, откако ќе завршат сите нивни должности се очекува повлекување на Меган и Хари кои ќе се посветат на семејството далеку од очите на јавноста.

Останати вести од Радио Милева