Радио Милева
ПРВА ФОТОГРАФИЈА

Меган Маркл и Хари конечно ја покажаа ќеркичката Лилибет (фото)

Меган Маркл и Хари конечно ја покажаа ќеркичката Лилибет (фото)

Меган Маркл и Хари кончено ја покажаа ќерката Лилибет.

На фотографијата се гледа Meган ја држи ќеркичката крената в раце, додека покрај неа седи Хари со двегодишниот син Арчи.

„Оваа 2021 година ја дочекавме ќерката Лилибет. Арчи од нас направи мајка и татко, а Лилибет нė направи семејство, порачаа Меган и Хари.


Парот на 4 јуни по вторпат станаа родители. Нивната наследничка го доби името по прабабата на Хари, британската кралица Елизабета Втора, која во кругот на семејството го добила прекарот Лилибет.

Божикниот портрет на четиричленото семејство Лубомирски го сними во нивниот дом во Калифорнија.

-Таа е нешто повеќе што можевме да замислиме и многу сме благодарни на љубовта и молитвите што ги добивме од целиот свет, пишуваше во соопштение на Сасекс.

фото: EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Останати вести од Радио Милева