Мегафон

(во живо) Галичка свадба: Својата љубов ќе ја крунисаат Марина и Огнен

(во живо) Галичка свадба: Својата љубов ќе ја крунисаат Марина и Огнен

Со китење на бајракот, вчера почна 46. традиционална манифестација – Галичка свадба на која во духот и традицијата на мијачките обичаи својата љубов ќе ја крунисаат Марина Петровска и Огнен Караѓозоски.

Следете ја во живо свадбата.

Gepostet von МЗ Галичник / MZ Galichnik am Samstag, 13. Juli 2019