Мегафон

Венко Андоновски напиша песна за Билјана Беличанец

Венко Андоновски напиша песна за Билјана Беличанец

Актерката Билјана Беличанец сношти беше пронајдена мртва во својот стан во Скопје.

МВР соопшти дека синоќа околу 22.30 часот, во полициска станица Центар, С. М. пријавил дека на ул.„Истарска“ во неговиот стан ја пронашол неговата сопруга Б.Б.А. (45) од Скопје, која си го одзела животот со бесење.

писателот Венко Андоновски напиша песна посветена на актерката.

Билјана Беличанец – Алексиќ е поранешен градоначалник на општина Кисела Вода. Таа беше и театарска, телевизиска и филмска актерка.