Мегафон

Вака медиумите во регионот ја пренесуваат веста за смртта на Билјана Беличанец

Вака медиумите во регионот ја пренесуваат веста за смртта на Билјана Беличанец

Актерката Билјана Беличанец сношти била пронајдена мртва во својот дом. Како што потврдија од МВР синоќа околу 22.30 часот, во полициска станица Центар, С. М. пријавил дека на ул.„Истарска“ во неговиот стан ја пронашол неговата сопруга Б.Б.А. (45) од Скопје, која си го одзела животот со бесење.

Веста за нејзината смрт ги потресе нејзините колеги, колешки, пријатели, роднини, но го потресе и регионот.

Вака медиумите во регионот пишуваат за смртта на Беличанец.

фото: принтскрин