Мегафон
капитенот има свој став

Столе Стоилов демонстративно ја напушти манифестацијата „Спортист на годината“ (ВИДЕО)

Столе Стоилов демонстративно ја напушти манифестацијата „Спортист на годината“ (ВИДЕО)

На манифестацијата „Спортист на годината“, која вчеравечер се организираше од страна на Агенцијата за Млади и Спорт, капитенот на РК Вардар, ракометарот Столе Стоилов, демонстративно стана и си замина, напуштајќи  ја церемонијата.

Причина за ова, неофицијално, е фактот што манифестацијата е двојазична, односно за првпат официјално се користи и Албанскиот јазик. Тоа го налутилo пикерот на црвено-црните, па Стоилов изреволтиран си заминал од салата.

Ваквиот потег на македонскиот репрезентативец  ги запали социјалните мрежи…

Извор: Спорт1

Видео: Екипа