Мегафон
претстава

Српската хит претстава во Дом на АРМ: „Кој е тука идиот”?

Српската хит претстава во Дом на АРМ:  „Кој е тука идиот”?

Хит театарската претстава “Кој е тука идиот” ќе биде одиграна на 1 и 2 ноември, во Дом на АРМ, во Скопје, со почеток во 20ч.

Главните улоги во претставата ги имаат познатиот актер и водител Милан Калиниќ и неговиот колега Срѓан Ивановиќ.

Претставата започнува кога идниот младоженец кој го игра Милан Калиниќ, по бурната ергенска забава заминува кај психијатарот кој го глуми Срѓан Ивановиќ, за да ја добие потребната потврда.

Влезниците може да се набават преку продажната мрежа на www.kupikartizase.com, “1/2 Југотон” и“Цвеќара Розе” – Веро 2.