Мегафон
овековечени...

Солзи, емоции, радост… УЕФА со прекрасни 30 секунди издвоени за Македонија (ВИДЕО)

Солзи, емоции, радост… УЕФА со прекрасни 30 секунди издвоени за Македонија (ВИДЕО)

Најавувајќи ги партиципиентите на Европското првенство следната година УЕФА посебно ја издвои Македонија и обезбеденото деби на собирот на најдобрите на Стариот континент.

Солзите, силните емоции и радоста на селекторот Игор Ангеловски, капитенот Горан Пандев и сите македонски репрезентативци по крајот на натпреварот во Тбилиси, низ 30 секунди издвоени од УЕФА уште еднаш го претставуваат историскиот успех на македонскиот фудбал.

Извор:Екипа.мк