Мегафон
по рожба - венчавка

Се ожени синот на Тони Михајловски- актерот највесел (ФОТО)

Се ожени синот на Тони Михајловски- актерот највесел (ФОТО)

„Зурли нека писнат, на увце нека свират песна свадбена, зашто со мите најмили, денес ја делам радоста…“!  Вака некако може да се протолкува фотографијата на која актерот и водител Тони Михајловски се весели на свадбената веселба по повод женидбата на неговиот постар син.

Тој и неговата сопруга Ангела, минатата година станаа родители, а годинава решија својата љубов и официјално да ја крунисаат со брак.

Важна улога во венчавката имаше и помалиот син на Тони…

… а, највесел и најрасположен разбирливо, беше гордиот татко, свекор и дедо. Епа, нека е аирлија и за многу години!

Извор:Курир.мк