Мегафон

Почина на 21 година: Актерот пронајден мртов во неговиот стан!

Почина на 21 година: Актерот пронајден мртов во неговиот стан!

Младиот актер Џексон Одел пронајден е мртов во неговиот дом во Лос Анџелес, потврди полицијата.

Америкаснкиот актер кој  е познат по улогата Арија Калдвела во серија „ The Goldbergs” почина на 21 година, а пронајден е мртов во неговиот дом во Лос Анџелес, пренесуваат странските медиуми.

Полицијата додека не ги добие резултатите од биопсија не сака да зборува за причините за смртта, но отрки дека на неговото тело нема траги од насилство.


Одел е роден на 12 јули 1997 година, а во светот на шоубизнисот влезе на своите 12 години. Покрај актерството тој се занимаваше и со музика.