Мегафон
тажна вест

Почина ѕвездата од „Карате кид“

Почина ѕвездата од „Карате кид“

Актерот Роб Гарисон попознат како Томи од филмот „Карате кид“, почина на 59 годишна возраст.

Роб беше прекрасна личност и амбасадор на наследството на Карате кид – рекол негов близок соработник за „СиЕнЕн“.
Причината за смртта засега е непозната.

Роб се појавува во оригиналниот „Карате кид“ од 1984. година, а потоа и во второто продолжение од 1986. година. Улогата на Томи ја репризираше и во филмот „Кобра Каи“ снимен во 2019. година, а продуцентот на филмот се Џон Хурвитз се прости од актерот преку Твитер.
Ќе остане во нашите мисли секој ден и ќе се трудиме да го направиме горд – напиша Хурвитз.