Мегафон

Почина актерката од „Очајни домаќинки“

Почина актерката од „Очајни домаќинки“
фото: Профимедиа

Ширли Најт почина на 83 години во Тексас, јавуваат американските медиуми.

Шарли зад себе има успешна кариера, има освоено три „Еми“ награди и двапати беше номинрана за Оскар.

Таа е позната по бројни улоги во серии меѓи кои: “The Outer Limits,”, “The Fugitive” i “The Virginian”, “Murder, She Wrote”, “Matlock”, “Ally McBeal” i “Desperate housewives”.

фото: Профимедиа

Се уште не е позната причината за смртта на актерката.