Мегафон
филм

„Победници“ – документарен филм посветен на селекторот Игор Ангеловски и македонските фудбалски херои (ВИДЕО)

„Победници“ – документарен филм посветен на селекторот Игор Ангеловски и македонските фудбалски херои (ВИДЕО)

Во пресрет на претстојното ЕУРО 2021, фановите на „Македонската фаланга“ се во се’ поголема еуфорија и исчекување да го проследат исоторискиот настап на нашата фудбалска репрезентација.

Всушност, целата македонска јавност со натпрение го најавува стартот на првенството и натпреварите на Македонската репрезентација. Оттаму и проектот „Види Вака“, направи промотивен документарец насловен како „Победници“, посветен на нашите национални спортски херои – фудбалерите.

Во документарецот се опишува хармонијата и сплотеноста на избраниците на селекторот Игор Ангеловски – „Мрме“, меѓу кои не постојат никакви поделби и функционираат како едно.

Во исчекување на позитивните резултати и новите радости, во продолжение погледнете го документарецот кој неодамна беше споделен на социјалните мрежи, откако ќе кликнета на следниот линк .