Мегафон
клубска сцена

„Мала Италија“ на Павле Камилоски подготвена за нова средба со скопската публика во Intermezzo music bar

„Мала Италија“ на Павле Камилоски подготвена за нова средба со скопската публика во Intermezzo music bar

Она дека средите во нашиот град никогаш не звучеле подобро не е само празен муабет или обична најава, туку факт. Дека е така потврда имаме и оваа среда, што во првиот и единствен музички бар кај нас веќе традиционално е резервирана за домашните изведувачи, па така утревечер публиката ќе има можност да ужива во уникатното и неповторливо музичко патување со единствениот Павле Камилоски.
– Убавите нешта одат во пар, рече Камилоски во пресрет на последниот настап во чии рамки пред скопската публика пееше за љубовта и виното. Овој пат во склоп на најавениот камерен концерт еден од најдобрите баритони во Македонија ни открива дека подготвува малку поинаков репертоар, подинамичен и побрз за да ги разбуди, како што вели, сите сетила во ова време – невреме.

Концертот е закажан за утревечер, среда, 9 септември 2020 година, со почеток во 21 часот и освен што ќе биде своевидна посластица за сите сетила на сладокусците, ќе биде и најава за септемврските гостувања во чии рамки следуваат низа одлични музички изненадувања.

Камилоски со проектот „Мала Италија“ освои безброј срца, при тоа доближувајќи ја медитеранската музика до публиката, а неговиот репертоар опфаќа голем број хитови како оние на Френк Синатра, Дин Мартин, Мајкл Бабл. Билетите за концертот се пуштени во претпродажба по цена од 500 денари и се во ограничен број.

„Нашите гости го заслужуваат најдоброто, а токму за почеток на еден од најубавите месеци во годината го одбравме неповторливиот Павле Камилоски“, велат од Intermezzo music bar, и додаваат дека и овој настан ќе биде организиран според протоколите на Владата и МЗ.