Мегафон
патриотско срце

Македонски капетан со целиот тим на бродот од Пацификот со поддршка за ракометарите: „Една е Македонија“ (ВИДЕО)

Македонски капетан со целиот тим на бродот од Пацификот со поддршка за ракометарите: „Една е Македонија“ (ВИДЕО)

Поддршка за македонските ракометари од Пацификот. На видеото кое е снимено на брод пловејќи по Пацификот се гледа и слуша како странци извикуваат дека „Ние сме Македонија“ и дека „Една е Македонија“.

Интересно видео се појави на социјалните мрежи по повод вечерашниот меч на македонската ракометна репрезентација со домаќинот Австрија.

На видеото кое е снимено на брод пловејќи по Пацификот се гледа и слуша како странци извикуваат дека „Ние сме Македонија“ и дека „Една е Македонија“.

Инаку капетанот на бродот според нашите информации е токму Македонец кој е и иницијатор на ова интересно видео во кое се дава поддршка за Македонија.

Останати вести од Мегафон