Мегафон

Композиторот Сашо Ливрински се прости од својот кум, починатиот Момо Николовски: „Пеј куме таму горе, пеј, јас сигурно ќе те слушнам“

Композиторот Сашо Ливрински се прости од својот кум, починатиот Момо Николовски: „Пеј куме таму горе, пеј, јас сигурно ќе те слушнам“

Пејачот Момо Николоски ја загуби битката со тешката болест и почина денеска. Тажната вест ја објави неговата сопруга на „Фејсбук“, а семејството и пријателите праќаат пораки за сочувство.

Музичарот Сашо Ливински, кој повикуваше на помош за пејачот да се избори со болеста, објави емотивен статус со кој се збогува од својот кум.

„Почина мојот кум,човекот што ми беше втор татко,кому му должам се околу мојата кареиера.Куме,Момо Николовски,немам зборови со кои би искажал колку сум тажен,дури и солзите ми пресушија…Почивај во мир и пеј куме таму горе,пеј,јас сигурно ќе те слушнам“, напиша Ливински на Фејсбук.