Мегафон

Калиопи се прости од Билјана Беличанец: „Збогум актерке со раскошен талент“

Калиопи се прости од Билјана Беличанец: „Збогум актерке со раскошен талент“

Актерката и поранешна градоначалничка на Кисела Вода Билјана Беличанец синоќа е пронајдена мртва во стан во Скопје.

Нејзините колеги и колешки преку социјалните мрежи се простуваат од актерката.

Македонскта диба Калиопи Букле преку „Инстаграм“ се прости од актерката која посегна по својот живот,
„Што е тагата без договор на суштествувањето, без одговор на сочувствувањето, без ехо на внатрешениот глас..? Збогум Актерке со раскошен талент….Почивај во мир“ напиша пејачката