Мегафон

Калиопи Букле одржа спектакуларен концерт во Белград

Калиопи Букле одржа спектакуларен концерт во Белград
foto: ras srbija

Кога станува збор за вокал, за пеење и музички талент, тука сигурно може да ја вброиме најпопуларната македонска пејачка Калиопи Букле.

Со нејзиниот глас успева да ги наежи фановите, а нејзините песни се безвременски хитови.

Иако кога не беше на „Евровизија“ не успеа да не рангира на некое поблиско место до врвот, песните станаа апсоултни хитови.

 

View this post on Instagram

 

BEOGRADE!Jedva čekam petak! Can’t wait! #kaliopi #concert #savacentar #beograd #love #happiness #joy #music #happy #me

A post shared by Kaliopi Official (@kaliopibukle) on

Неодамна, Калиопи ја издаде својата нова песна „Пресуда“, а фановите пресудија дека им се допаѓа.

Викендов, Опи одржа спектакуларен концерт во „Сава Центар“ во Белград.

„Добро вечер драги мои, познати и непознати, но сите сте ми драги. Колку сте убави вечерва“, и се обрати Калиопи на публиката.

Пејачката со „Зајди, зајди“ го отвори концертот.


Присутните во салата ги пееја нејзините хитови, а меѓу публиката може да се видат и личности од  јавната сцена.

Стеван Анѓелковиќ заедно со сопругата, Рада Ѓуриќ, Огнен Радивојевиќ со сопругата, Бранка Невистиќ, Жељко Самарџиќ дојдоа да и дадат поддршка на пејачката.

Во првиот ред беше и нејзинииот поранешен сопруг, а сега композитор и продуцнет, Ромео Грил.

„Не доаѓам бидејќи сум нејзин бивши маж, туку продуцент. Пред се, Калиопи е голем уметник. Едно е да бидете пејач, а а таа е нешто друго“ изјави  Ромео за „Блиц“.

Калиопи уште еднаш покажа зошто важи за најдобра македонска поп дива, а очекуваме и наскоро да одржи концерт во Македонија.

foto: ras srbija

 

View this post on Instagram

 

KAKVA NOĆ! Ponovo smo slavili “April u Beogradu”, u Novembru… #Love #music #people #belgrade #magic

A post shared by Kaliopi Official (@kaliopibukle) on

 

View this post on Instagram

 

BEOGRAD PEVA “RODJENI”…A ja se topim… Goodnight lovely people….🌹

A post shared by Kaliopi Official (@kaliopibukle) on