Мегафон
притвор

ЈО побара 30-дневен притвор за Катица Јанева

ЈО побара 30-дневен притвор за Катица Јанева

Јавното обвинителство побара 30- дневен притвор за специјалната јавна обвинителска Катица Јанева.

Ова го истакна јавниот обвинител, Љубомир Јовески, прес-конференцијата за случајот „Рекет“ на која присуствуваат и првиот заменик на републичкиот јавен обвинител, Лилјана Спасоска и основниот јавен обвинител за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска.